Saderināšanās Gredzeni

Saderināšanās gredzens ir rota, kas norāda, ka tās īpašnieks ir saderinājies jeb devis solījumu laulāties. Tā ir zīme kā pašam saderināšanās gredzena nēsātājam (parasti sievietei) un dāvinātājam (parasti vīrietim), tā apkārtējai sabiedrībai.

Kā uzzināt saderināšanās gredzena izmēru, to nejautājot?

Ja pieņemts lēmums pasniegt savai draudzenei vienu no skaistākajām un atmiņā paliekošākajām dāvanām – saderināšanās gredzenu, vairums vīrieši vēlēsies, lai tas ir pārsteigums. Tomēr kā uzzināt līgavas gredzena izmēru, paturot īsto nodomu noslēpumā? Lūk, dažas idejas. Ja līdz plānotajam pārsteigumam vēl ir laiks, var veikt dažus viltīgus gājienus. Piemēram: 1) Doties kopā ar draudzeni iegādāties gredzenu mammai, māsai u.tml., palūdzot uzvilkt draudzenei gredzenu pirkstā, lai redzētu, kā rota izskatās no malas. 2) Uzticēties līgavas draudzenei vai mammai, kas varētu noskaidrot šo informāciju diskrētāk un vēlāk nodot to jums. 3) Aizņemties jau kādu esošu gredzenu, kurš tiek nēsāts uz zeltneša, un izmērīt gredzena iekšējo diametru (mm). Izmantojot pieejamo informāciju internetā, to var konvertēt uz gredzena izmēru. Ja neviens no iepriekš minētajam padomiem nav īstenojams, jāķeras pie paša zeltneša pirksta izmērīšanas. Tiesa, ar priekšnoteikumu, ka jūsu draudzenei ir ciešs miegs. Šeit būs īsa 5 soļu pamācība, kā izmērīt zeltneša pirksta izmēru, lai pēc tam noteiktu gredzena izmēru:

1

Ap pirkstu uzmanīgi apvijiet smalku auklu vai diedziņu

Tas jādara tādā veidā, lai apvītā aukla precīzi apskauj pirkstu, neatstājot brīvas vietas. Dariet to tieši uz tās pirksta daļas, uz kuras atradīsies gredzens.

2

Atzīmējiet vietu, kur abi auklas gali satiekas

Vietu, kur abi auklas gali saskaras, nepieciešams atzīmēt, lai pēcāk izmērītu tikai šo auklas daļu, kas bija cieši apkļāvusi zeltnesi.

3

Izmēriet noteikto auklas daļu

Kad ir skaidrs attālums no viena gala līdz otram, šī auklas daļa jāizmēra ar visparastāko lineālu.

4

Iegūstiet pirksta apkārtmēru milimetros

Izmērītā auklas daļa arī būs līgavas zeltneša pirksta apkārtmērs. Kad šis lielums ir iegūts, to var konvertēt precīzā gredzena izmērā.

5

Uzziniet gredzena izmēru

Iegūto pirksta apkārtmēru milimetros konvertējiet jau precīzā gredzena izmērā. Tas ir izdarāms, izmanojot neskaitāmas izmēru konvertācijas tabulas, kas pieejamas internetā. Un gatavs! Nav šaubu, ka precīza saderināšanās gredzena izmēra noteikšana ir viens no sarežģītākajiem uzdevumiem. Tam jāpieiet ar sevišķu rūpību, citādāk līgavas prieks par pārsteigumu būs lielākā vai mazākā mērā aizēnots ar vienkārši izmērā nederīgu gredzenu. Protams, mūsdienās visu var izlabot, veicot gredzena stiepšanas vai samazināšanas procedūru, taču tas gan prasa papildu līdzekļus, gan ne visiem gredzeniem ir iespējams.

Protams, pašiem saderinātajiem šis gredzens nozīmē daudz vairāk. Tas kalpo kā uzticības, solījuma un mīlestības simbols, kura pasniegšanu sauc par bildinājumu.

Tradicionāli tiek uzskatīts, ka tieši laulību gredzeni ir rota visam mūžam. Tomēr mūsdienās sieviete var izlemt nēsāt visas dzīves garumā arī saderināšanās gredzenu. Tieši tādēļ ir tik svarīgi izvēlēties perfekto saderināšanās gredzenu.

Saderināšanās gredzena izvēle un reizēm pat nozīmes izprašana mūsdienu sabiedrībā var šķist grūts un sarežģīts uzdevums. Tieši tādēļ šajā rakstā noskaidrosiet gan atbildes uz praktiskajiem jautājumiem par saderināšanās gredzeniem, gan to simbolisko nozīmi, kas ir ļoti svarīga sievietēm.

Gredzens kā mīlestības solījums — saderināšanās gredzenu tradīcija

Mūsdienās saderināšanās gredzens ir romantisks simbols, kas apliecina vēlmi un solījumu doties laulībā. Arī pati gredzena forma jau norāda uz tā nozīmi: tas ir apļveida, bez sākuma un beigām, tādējādi simbolizējot mūžīgas un bezgalīgas mīlestības zīmi.

Saderināšanās gredzena pasniegšanas tradīciju joprojām varam klasificēt kā diezgan jaunu. Agrāk saderināšanās gredzena pasniegšanas tradīcija bija ‘’rezervēta’’ tikai aristokrātiem un bagātiem augstāko slāņu pilsoņiem. Zemākie slāņi saderināšanās gredzenu no dārgmetāla un dimantiem vienkārši nevarēja atļauties.

Situācija mainījās līdz ar ekonomikas uzplaukumu 20. gadsimta 50. gados. Arvien vairāk cilvēku varēja sākt atļauties to, kas kādreiz bija paredzēts tikai augstākajam sabiedrības “krējumam”. Kopš septiņdesmitajiem gadiem to pāru skaits, kuri dāvina un nēsā saderināšanās gredzenu, ir nepārtraukti audzis.

Saderināšanās 21. gadsimtā

Saderināšanās gredzenu pasniegšanas tradīcija ir palikusi nemainīga arī šodien. Mūsdienās vairāk nekā 90% vīriešu, kas ir attiecībās, bildinājuma brīdī sievietei pasniedz gredzenu. Pateicoties mūsdienu komunikācijas kanāliem, šī romantiskā tradīcija netiks tik viegli aizmirsta, un arī nākamās paaudzes visticamāk turpinās to piekopt.

Saderināšanās VS laulības gredzeni — kāda atšķirība?

Saderināšanās un laulību gredzenu nozīme tika atdalīta jau 860. gadā, kad pāvests Nikolajs Pirmais ierosināja pāriem, kas ir laulībā, apmainīties tieši ar zelta gredzeniem. Pēc šāda lēmuma, saderināšanās un laulību gredzenu nozīmes tika galīgi nošķirtas.

Saderināšanās simbols ir saderināšanās gredzens, kas paredz nodomu doties laulībā. Savukārt laulības gredzeni tiek mīti pašā kāzu dienā, un tos nēsā gan sievietes, gan vīrieši.

Saderināšanās gredzenu pasniedz bildinājuma brīdī. Pozitīvas atbildes gadījumā, topošais līgavainis to uzvelk topošās līgavas pirkstā kā solījumu drīzām laulībām.

Tradicionālā saderināšanās gredzena koncepts ir vienkāršs gredzena modelis, kā galvenais atribūts ir centrālais dārgakmens. Šī arī ir lielākā vizuālā atšķirība no laulības gredzeniem, kas parasti ir klasiskas stīpiņas bez lieliem greznumiem. Rezumējot, saderināšanās gredzens ir elegantāks, krāšņāks un nereti arī dārgāks.

Saderināšanās toreiz un tagad

Tiek uzskatīts, ka saderināšanās tradīcija tika ieviesta 13. gadsimtā, lai apstiprinātu ģimenes apvienību baznīcā.

Toreizējais saderināšanās process iekļāva līgavas zagšanu un izpirkšanu no tēva mājām. Par izpirkuma summu vienojās līgavainis, viņa ģimene un līgavas ģimene. Kad izpirkuma summa tika ‘’uzdāvināta’’, tika norunāta plānotā kāzu diena. Tāpat līgava un viņas ģimene noteica pūra lielumu, ko varēs ņemt līdzi uz topošā vīra mājām.

Šis process kalpoja kā simbolisks līgums, kurā atrunāti plānotās laulības nosacījumi. Attiecīgi kāzas bija šī līguma izpilde.

Mūsdienīga saderināšanās

Mūsdienās saderināšanās process iekļauj abu pāru vienošanos par laulības noslēgšanu. Parasti iniciatīvu izvirza vīrietis, izsakot šo priekšlikumu ar saderināšanās gredzena palīdzību. Tas tiek dēvēts par bildinājumu.

Saderināšanās, gluži tāpat kā kāzas, ir viens no sieviešu izsapņotākajiem scenārijiem jau kopš bērnības. Tieši tādēļ daudzi vīrieši cenšas saderināšanās nodomu paturēt noslēpumā, atklājot to tikai īpašā romantiska pārsteiguma formātā. Visbiežāk vīrietis pasniedz saderināšanās gredzenu, metoties uz viena ceļgala un lūdzot mīļoto kļūt par sievu.

Tas, kas no aizvēstures saglabājies mūsdienu saderināšanās tradīcijās, ir saderināšanās termiņš. Pieņemts, ka tam jābūt 1 gadam. Respektīvi, 1 gada laikā pēc bildinājuma izteikšanas un pieņemšanas pārim ir jālaulājas. Protams, mūsdienās šī saderināšanās etiķete nav obligāta.

Uz kuras rokas nēsā saderināšanās gredzenu?

Latvijā visbiežāk saderināšanās gredzenu nēsā uz labās rokas zeltneša jeb 4. pirksta. Daudzās valstīs jau ir ierasts, ka tieši labās rokas zeltnesis apzīmē ģimenes stāvokli.

Savukārt citur, piemēram, Kanādā vai Francijā, mēdz izvēlēties kreisās rokas zeltnesi, jo pēc Ēģiptiešu tradīcijām tam it kā piemītot mīlestības artērija, kas ved taisnā ceļā uz mīļotās sirdi.

Skaidrs, ka mūsdienās šo tradīciju principiem var izvēlēties nepiekrist. Līgavai ir visas tiesības izvēlēties nēsāt saderināšanās gredzenu uz tās rokas, kas ir parocīgāka gredzena nēsāšanai.

Kas pasniedz saderināšanās gredzenu?

Tā kā 21. gadsimts ir stereotipu laušanas gadsimts, par pieņemamu uzskata arī to, ja sieviete izsaka bildinājumu vīrietim. Tomēr visbiežāk šādos gadījumos sieviete vīrietim nemēdz pasniegt saderināšanās gredzenu. Tiesa, ir valstis, kurās saderināšanās gredzenus viens otram dāvina abi saderinātie.

Lai vai kā, joprojām visbiežāk saderināšanās gredzenu pasniedz jeb dāvina tieši vīrietis. Interesanti, ka dažviet pilnā nopietnībā tiek uzskatīts, ka saderināšanās gredzens līdz pat laulāšanās brīdim pieder vīrietim. Tikai tad, kad laulība noslēgta jeb kāzas notikušas, tas var ‘’oficiāli’’ pāriet sievas īpašumā, jo solījums top izpildīts.

Kā izvēlēties saderināšanās gredzenu?

Ja esat atradis savu īsto un vienīgo, tad grūtākais uzdevums jau ir aiz muguras. Atlicis vien izvēlēties īsto saderināšanās gredzenu, lai aicinātu mīļoto nodzīvot garu un skaistu mūžu kopā.

Izvēloties saderināšanas gredzenu, ir svarīgi pavērot, kādām rotaslietām sieviete dod priekšroku ikdienā. Pievērsiet uzmanību stilam, materiālam un dārgakmeņiem. Tālākais ceļvedis palīdzēs nonākt līdz konkrētai saderināšanās gredzena izvēlei.

Saderināšanās gredzenu veidi

Tāpat kā citas rotaslietas, arī saderināšanas gredzenus var klasificēt, balstoties uz to stilu, dizainu un detaļām. Tos izprotot, sašaurināt gredzenu izvēli, lai nonāktu līdz perfektajam variantam, būs daudz vienkāršāk.

Klasisks saderināšanās gredzens

Klasisks saderināšanās gredzens izceļas ar vienkāršām, viegli plūstošām līnijām un dārgakmeni pašā centrā. Šāda veida saderināšanās gredzens vēstīs, ka sieviete ciena klasiku, ilgstpējību un pārbaudītas vērtības..

Populārākās klasisko gredzenu formas ietver:

  • Apaļā gredzena forma;

  • Ovālā gredzena forma;

  • Rombveida gredzena forma;

  • Piliena tipa gredzena forma.


Svarīgi saprast, ka klasisks gredzens nenozīmē garlaicīgs. To var izcelt ar kādām īpašām iezīmēm, piemēram, akmeņiem. Populārākās dārgakmeņu vai pusdārgakmeņu izvēles ietver:

  • Baltais briljants;

  • Krāsainais briljants;

  • Rubīns;

  • Safīrs;

  • Pērles;

  • Topāzs;

  • Ametists;

  • Citrīns;

  • Dūmu kvarcs;

  • Cirkonijs.

Tātad, lai arī gredzena tips tiek klasificēts kā klasiskais, to var individualizēt un padarīt unikālāku, variējot ar augstāk minētajām iezīmēm.

Reizēm klasisko gredzenu tipu mēdz iedalīt vēl divos apakštipos:

  • Solitaire stila gredzens – tikai viens centrālais dārgakmens uz smalkas gredzena stīpiņas, bez papildu akmentiņiem;

  • Channel tipa gredzens – centrālais dārgakmens un daži papildu akmentiņi, ar platāku jeb biezāku gredzena stīpiņu.

Halo jeb ‘’mirdzošā apļa’’ saderināšanās gredzens

Halo saderināšanās gredzena nosaukums, kā jau var noprast, vēsta par ko unikālu. Un patiešām – tā nosaukums ir aizgūts no dabas parādības jeb optiskā efekta, kad ap sauli izveidojas spilgti mirdzošs areols.

Halo gredzeni ir viena no populārākajām izvēlēm saderināšanās gredzeniem. To raksturo lielāks centrālais akmens, ko ieskauj daudzi smalkāki akmentiņi. Mazākie akmentiņi var būt vien pāris, novietoti blakus centrālajam akmenim, vai arī nosegt pilnībā visu gredzena stīpiņu.

Rezultātā, šāds gredzens patiešām veido halo efektu. Katrā ziņā, mirdzums būs spožs, turklāt papildu akmentiņi liek centrālajam akmenim izskatīties vēl lielākam.

Šis gredzena veids būs īpaši piemērots romantiskā tipa sievietēm, jo rada asociāciju ar dabā notiekošajiem procesiem, kā arī ir līdzīgs vintage stila rotām. Halo gredzeni kļuva populāri ap 1920. gadu. Toreiz mākslas pasaulē valdīja Art Deco ēra.

Arī halo saderināšanās gredzenus var padarīt īpašākus, izvēloties atbilstošāko gredzena formu vai piemērotāko dārgakmeni. Turklāt pats dārgakmens var būt kā apaļā, tā kantainā vai lāses formā.

Trīs akmeņu saderināšanās gredzens

Kādreiz trīs akmeņu saderināšanās gredzeni tika klasificēti kā klasiskais tips, taču tendences mainās, un pašlaik šāds gredzenu tips tiek asociēts ar moderno stilu. Kāpēc tādu izvēlēties? Jo tam ir īpašs stāsts!

Tiek uzskatīts, ka 3 akmeņi simbolizē pagātni, tagadni un nākotni. Tomēr šeit jūs varat ļaut vaļu savai fantāzijai un piešķirt jebkuras citas nozīmes, piemēram, uzticību, mīlestību un mūžību.

Šī gredzena akmens formas, izmēri un pat krāsas var būt dažādi. Diezgan lielu piekrišanu ir iemantojusi pat vairāk kā trīs akmeņu izvēle, piemēram, veselu piecu. Šāds risinājums var būt īstais, ja vēlaties, lai gredzens ir ‘’dzirkstošs’’ jeb izstaro maksimālu spožumu.

Vintāžas saderināšanās gredzens

Vintāžas stila saderināšanās gredzenos jūtama pagātnes laikmeta vēsma, pateicoties silto krāsu gammas un metālu sajaukuma pielietojumam. Šādus gredzenus raksturo smalki, bet krāšņi elementi un skrupuloza juveliermākslas meistarība. Vintāžas tipa gredzeni lielākoties, protams, ir mūsdienu reprodukcija, taču iespējams atrast patiešam 20-30 gadus vecas rotaslietas. Tā ir lieliska izvēle kreatīvām un spilgtām personībām.

Saderināšanās gredzens ar briljantu

Lai gan saderināšanās gredzeni pieejami ar neskaitāmām dārgakmeņu un pusdārgakmeņu opcijām, briljants vienmēr paliek pārbaudīta vērtība.

Briljanta saderināšanās gredzenu vēsture aizsākusies tālajā 15. gadsimtā, kad Austrijas arhibīskaps Maksimiliāns dāvināja šādu gredzenu Marijai no Burgundijas. Tas arī ir pirmais reģistrētais briljanta saderināšanās gredzens.

Briljanta akmeņa izmēru nosaka gredzena dizains un pieejamais budžets. Svarīgākais, ko jāņem vērā, izvēloties šādu gredzenu, ir briljanta karāti.

Kas ir briljanta karāti, un kāda atšķirība starp briljantu un dimantu?

Karāts ir dimanta svara mērvienība (ct). 1 karāts = 200mg vai 0,2g. Būtiski zināt to, ka atsevišķs dimants vienmēr būs vērtīgāks par tāda paša svara, bet vairāku un mazāku dimantu kopumu.

Dimants pārtop par briljantu tad, ja dārgakmenim ir noslīpētas kā minimums 57 šķautnes.

Unikāls saderināšanās gredzens

Ja vēlaties patiešām unikālu saderināšanās gredzenu, kas nepakļaujas klasikajiem standartiem, iespējams miksēt dažādus gredzena stilus un īpašības, lai sasniegtu vēlamo rezultātu. Lūk, dažas idejas unikālam saderināšanās gredzenam:

  • Par unikālu gredzenu var padarīt tieši dārgakmeņa vai pusdārgakmeņa izvēle. Kā piemēru var minēt gredzenu ar melno briljantu, kas bez šaubām atstās neizdzēšami pozitīvu iespaidu, ja nēsātāja ir elegances un tumšo toņu cienītāja.


  • Iespējams, gotiskie elementi saderināšanās gredzenā izklausās pat pārāk drosmīgi, taču nesteidzieties ar pāragriem secinājumiem. Mūsdienās daudzas līgavas labprāt izpauž savu sievišķīgi dumpiniecisko pusi, atstājot balto un pūkaino kāzu pasauli mazliet satricinātu.


  • Arī mazām detaļām var būt liela nozīme. Piemēram, Split tipa saderināšanās gredzens ir gredzens ar sadalītu stīpiņu. Tas ir elegants veids, kā padarīt gredzena modeli bagātāku un vērst visu uzmanību uz centrālo akmeni gadījumā, kad dāma nav sajūsmā par aizraušanos ar daudziem un maziem akmentiņiem. Tāpat šādu gredzenu modeli iespējams rotāt ar īpašu gravējumu, tā kā to pieļauj stīpiņas platums.


Saderināšanās gredzenu dārgakmeņu nozīme

Zināms, ka saderināšanās gredzena centrālais fokuss ir vērsts tieši uz dārgakmeņa izvēli. Tomēr mūsdienās nozīme ir ne vien dārgakmeņa fiziskajām īpašībām, bet gan arī tā simboliskajai nozīmei.

Pirms veicat liktenīgo izvēli, iepazīstieties ar mīlestības vēstījumiem, ko nes katrs no populārākajiem dārgakmeņiem saderināšanās gredzenos.

1. Safīrs

    Safīrs, kopā ar briljantu, dala vietu par galveno mīlestības simbolu dārgakmeņu pasaulē. Zilais safīrs zemapziņā vēsta par partnera uzticamību un tīru, patiesu jūtu apliecinājumu. Tomēr der zināt to, ka safīri pieejami arī citās krāsu gammās.


    2. Smaragds

      Smaragds ir galvenais vieduma, veiksmes un labsajūtas akmens. Tas ne vien padara jebkuru gredzena dizainu bagātīgāku, bet gan arī garantē mieru, vēsu prātu un emocionālu stabilitāti gredzena nēsātājai.


      3. Rubīns

        Pat tie, kas ir vāji pazīstami ar dārgakmeņu simboliskajām nozīmēm, atzīs, ka pirmā asociācija ar rubīnu ir kaisle un mīlestība. Rubīnsarkanais simbolizē uguni, asinis, mīlestību un kaisli tā, kā neviens cits sarkanā tonis to nespētu. Starp citu, populāra dārgakmeņu kombinācija ir tieši rubīns ar briljantiem.


        4. Rozā kvarcs

          Rozā kvarcs vēsta par beznosacījumu mīlestību, maigumu un romantiku. Tā simboliskā nozīme ir cieši saistīta ar sirds atvēršanu kā mīlestības saņemšanai, tā došanai.


          5. Granāts

            Granāta simboliskā nozīme vēsta par solījumu, uzticību un labas domas spēku. Saderināšanās gredzens ar granāta akmeni būs nepārprotams vēstījums par to, ka jūsu attiecībās valda abpusēja saprašanās un virzība uz kopīgu mērķi.

            Citi akmeņi, kas vēsta mīlestību, ir turmalīns, karneols un tirkīzs. Tomēr būsim atklāti — lai arī kādu akmeni saderināšanās gredzenam jūs izvēlētos, galvenais, ka dāvināt to ar patiesu mīlestību!

            Saderināšanās gredzena materiāls

            Izvēloties saderināšanās gredzena dārgmetālu, jāpievērš uzmanība tam, kāda materiāla rotaslietas līgava ir radusi nēsāt līdz šim. Tas, protams, ir arī gaumes jautājums, taču pirmajā vietā ir veselība. Jā, pasaule ir pārsteigumu pilna, bet neļaujiet alerģijām pārsteigt jūs nesagatavotu. Jau laicīgi noskaidrojiet, vai topošajai līgavai nav alerģija pret jūsu izvēlēto dārgmetālu. Šajā jautājumā ar padomu var palīdzēt arī līgavas draugi vai ģimene.

            Zelta saderināšanās gredzeni

            Lielākoties zelta gredzeni nebūs gatavoti no 999 proves (24K), jo tīrs zelts ir pārāk mīksts un pakļauts augstam deformācijas riskam. Parasti zelta gredzens tiek sakausēts arī ar citiem metāliem, piemēram, varu, sudrabu, niķeli un citiem. Tādējādi tiek iegūta tik būtiskā izturības īpašība.

            Zelta gredzena prove norāda uz to, kāda ir metāla maisījumu attiecība pret tīru zeltu jeb:

            • 750 prove (18K) norāda, ka zelta rotas sastāvā ietilpst 75% zelts un 25% piemaisījums. Šī ir vispopulārākā opcija, jo arī speciālisti uzskata, ka šāda proporcija nodrošina ideālo balansu starp zelta tīrību un rotas izturību. Ne mazāk būtiski, ka dzeltenā zelta gadījumā, tieši 18K zelts nodrošina bagātāku krāsu nekā 14K dzeltenais zelts.


            • 585 prove (14K) norāda, ka zelta rotas sastāvā ietilpst 58.3% zelts un 41.7% citu metālu maisījums. Attiecīgi, cena 585 proves zelta gredzenam būs zemāka nekā 18K zelta gredzenam. Arī svarīgs fakts, ka baltā zelta gadījumā, tieši 14K zelts nodrošina tīrāku, gaišāku krāsu nekā 18K baltais zelts.

            Sarkanais, dzeltenais vai baltais zelts?

            Bieži vien vīrieši apjūk, kad izdzird, ka zelta gredzeniem papildu jāizvēlas ne tikai prove, bet gan arī krāsa jeb tips. Ja svārstāties starp sarkano, dzelteno vai balto zeltu, ņemiet vērā šos ieteikumus:

            • Sarkanais vai dzeltenais zelts: Ja zināt, ka topoša līgava jau nēsā rotas, kas izgatavotas no sarkanā vai dzeltenā zelta, tad izvēle ir acīmredzama. Citos gadījumos jāņem vērā, ka sarkanā vai dzeltenā zelta gredzens būs siltos toņos, tātad labi piestāvēs dāmām ar siltu ādas toni.


            • Baltais zelts: Ja topošā līgava dod priekšroku sudraba juvelierizstrādājumiem, taču ir ieminējusies, ka vēlētos arī zelta rotaslietas, tad šajā gadījumā baltais zelts ir vislabākā izvēle. Baltais zelts lieliski sader ar citām rotām un apģērbu krāsām, tā kā nav pārāk piesātināts ar siltajiem toņiem.


            • Visu šo dārgmetālu cenas ir aptuveni vienādas, kā arī tiem ir līdzvērtīga izturība un zelta sastāvs.

            Sudraba saderināšanās gredzeni

            Saderināšanās gredzenu iespējams izvēlēties arī no tāda dārgmetāla kā sudrabs. Patiesībā, tā ir ļoti populāra un mūsdienīga izvēle, taču ne tikai. Sudrabam ir īpaša vēsture un simboliskā nozīme.

            Daudzās kultūrās, tostarp, arī Baltu kultūrā, sudrabs (tā simboliskajā nozīmē) tika un tiek likts augstākā vērtē par zeltu. Tas tādēļ, ka sudrabs simbolizē garīgās vērtības, sievišķo enerģiju un Mēnesi, kamēr zelts — saistību ar materiālo pasauli un Sauli.

            Runājot par sudraba gredzena mīnusiem, tas ir mazāk izturīgs un vieglāk deformējams nekā zelts, bieži vien ar laiku oksidējas, paliek tumšs un ir vieglāk saskrāpējams.

            Katrā ziņā, ņemiet vērā, ka saderināšanās gredzenus iespējams izvēlēties no jebkāda materiāla, ja vien tas ir daudz maz praktisks, atbilst gaumei un vēsta kādu simbolisku nozīmi par jums pašiem.

            Saderināšanās gredzenam paredzētais budžets

            Saderināšanās gredzenu cenas mēdz variēt ļoti plaši — no dažu desmitu eiro sudraba gredzenam, līdz pat vairākus tūkstošus vērtam saderināšanās gredzenam, kas rotāts ar briljantiem.

            Lai izvērtētu, kāds ir jūsu budžetam piemērotākais saderināšanās gredzens, svarīgi zināt, kādi faktori ietekmē gredzena cenu. Tie ir:

            • Dārgmetāla izvēle — šis ir faktors, kas kopējo gredzena cenu ietekmē vismazāk, tomēr skaidrs, ka zelta saderināšanās gredzena un sudraba saderināšanās gredzena cenas būs atšķirīgas.


            • Pusdārgakmeņu vai dārgakmeņu izvēle — būtiskākais faktors, kas nosaka saderināšanās gredzena cenu. Jāņem vērā, ka centrālais akmens gredzenā ir svarīgāks un cenā nozīmīgāks par mazajiem akmentiņiem uz gredzena stīpas.


            • Dārgakmeņu karātu skaits, lielums, griezuma forma un daudzums.


            Pētījums par korelāciju starp saderināšanās gredzena cenu un laulības līgumu

            Interesanti, ka Amerikas Savienotajās Valstīs tika veikts pētījums, lai noteiktu, kāda ir korelācija starp saderināšanās gredzena cenu un laulības līgumu.

            Tika secināts, ka vīrieši, kuri gredzena iegādei atvēlējuši no diviem līdz četriem tūkstošiem dolāru, pēc kāzām šķīrušies 1,3 reizes biežāk nekā tie, kuri gredzena iegādei iztērējuši no pieci simti līdz diviem tūkstošiem dolāru.

            Pētnieki un pētījumā dalību ņēmušie psihologi to skaidro ar lielo izdevumu iespaidā radušos stresu, kā arī perfekcionisma sindromu. Mēģinot visu izdarīt ideāli un ‘’labāk par visiem citiem’’, rodas nevajadzīgs spiediens, kas pēcāk var izpausties pāra savstarpējā neiztpratnē un strīdos.

            Katrā ziņā, svarīgākais ir atcerēties, ka, neatkarīgi no saderināšanas gredzena cenas vai izcelsmes, tā nozīme, ja dāvināt no sirds, vēstīs vienu un to pašu – mīlestību, uzticību un vēlmi dodies laulībā, lai pavadītu kopā visu atlikušo mūžu.

            Kā oriģināli pasniegt saderināšanās gredzenu?

            Par laimi, mēs dzīvojam tādā laikmetā, kurā visi nevēlamie tradīciju ierobežojumi un stereotipi var tikt pārkāpti bez sirdsapziņas pārmetumiem. Pāris var saderināties un laulāties pilī vai okeāna krastā, romantiskā divvientulībā vai plašā draugu un radu lokā, baltā vai sarkanā tērpā. Svarīgākais, ka būtība nemainās — tieši bildinājums ir sākuma posms divu laimīgu cilvēku kopīgajam stāstam. Mēs vēlamies apliecināt mīlestību visskaistākajā veidā, par ko katram ir subjektīva izpratne.

            Kā jau noskaidrojām, visbiežāk bildinājums ir vīrieša iniciatīva un tiek pasniegts kā pārsteigums, kam nepieciešama rūpīga plānošanās un gatavošanās. Nomešanās uz viena ceļa ir visu laiku klasika, un šis moments tiek iekļauts prakstiski visos scenārijos, lai arī cik dažādi tie nebūtu.

            Tātad, ja scenāriju plānojam, balstoties uz individuālām preferencēm un vēlmēm, un nomešanos uz viena ceļa iekļaujam jebkurā gadījumā, tad kādu bildinājuma daļu varam padarīt unikālu? Iespējams, tieši šīs idejas par to, kā oriģināli pasniegt saderināšanās gredzenu, būs īstā atbilde!

            • Ierastās gredzena kastītes vietā izdomā kādu oriģinālāku opciju

            Piemēram, ielikt gredzenu gliemežvākā, konfekšu kārbā, kur vienas konfektes vietā ir gredzens, vai arī laimes cepumos, kur pareģojuma vietā gaidīs šāds patīkams pārsteigums.


            • Ja bildinājumu esat nolēmis veikt piknikā pie dabas vai romantiskās vakariņās, gredzenu var ‘’noslēpt’’ šampanieša glāzē vai desertā. Tiesa, šajā gadījumā uzmanīgi jāņem vērā visi ar to saistītie riski.


            • Viena no romantiskākajām idejām ir pievienot gredzenu mīlestības vēstulei. Tik saviļņojošas emocijas būs grūti aizmirst!


            • Ja bildinājums plānots Ziemassvētkos, tad gredzenu kārbiņas vietā var izvēlēties personalizētu ziemassvētku eglītes rotājumu. Piemēram, uz caurspīdīgas eglītes bumbiņas var būt uzrakstīts personalizēts teksts, savukārt iekšā — paslēpts saderināšanās gredzens.


            • Saderināšanās gredzenu var paslēpt un pasniegt arī grāmatā. Jo sevišķi zīmīgi, ja tas būs tādā lappusē, kas vēstīs kādu romantisku ziņu.


            • Paslēp saderināšanās gredzenu ziedu pušķī! Mūsdienu floristi noteikti zinās, kā palīdzēt ar šīs idejas realizāciju.


            Padomājiet par lietām, kas jums patīk savā partnerī un attiecībās. Tieši tādā veidā jūs varēsiet izvēlēties vislabāko veidu, kā pasniegt saderināšanās gredzenu.

            Kas jādara ar saderināšanās gredzenu kāzu dienā un pēc kāzām?

            Sievietes Latvijā gan saderināšanās, gan laulību gredzenus nēsā uz labās rokas zeltneša. Līdz kāzām viss ir skaidrs — saderināšanās gredzens lepni gozās uz ceturtā pirksta. Taču ko ar to darīt, kad pienāk kāzu diena un turpat jāvelk arī laulības gredzens?

            Lai gan pareizas atbildes nav, ir divas izplatītas opcijas, ko līgavas izvēlas: pārvietot saderināšanās gredzenu uz kreiso roku, vai atstāt to uz labās rokas kopā ar laulību gredzenu.

            Kad saderināšanās gredzens tiek pārvietots uz kreisās rokas

            Zinot, ka laulību un saderināšanās gredzeni paredzēti dažādos stilos, līgava var izvēlēties kāzu dienā laulību gredzenu atstāt uz labās rokas, savukārt saderināšanās — pārvietot uz kreiso.

            Tā nav slikta opcija, jo sevišķi ņemot vērā, ka joprojām pastāv ticējums kreisās rokas zeltneša ‘’mīlestības vēnai’’, kas ir cieši savienota ar sirdi. Tomēr viena lieta gan jāņem vērā — nepieciešams pārliecināties, vai sākotnēji labajam zeltnesim paredzētais saderināšanās gredzens derēs kā uzliets arī uz kriesās rokas.

            Saderināšanās gredzens uz labās rokas kopā ar laulību gredzenu

            Līgava var arī izvēlēties atstāt savu saderināšanās gredzenu uz kreisās rokas. Vienīgi jāpieņem lēmums, vai laulības gredzens tiks nēsāts virs saderināšanās gredzena, vai tomēr saderināšanās gredzens būs augstāk. Visbiežāk tiek izvēlēta 2. opcija.

            Izvēloties nēsāt saderināšanās gredzenu kopā ar laulību gredzenu, visticamāk, līgava vēlēsies, lai abi gredzeni būtu saskaņoti vienādā stilā.

            Kā saskaņot saderināšanās un laulības gredzenus?

            Ja sieviete vēlas nēsāt gan saderināšanās, gan laulības gredzenus uz vienas rokas, ir svarīgi jau laikus padomāt par to, kā abus gredzenus saskaņot. Lūk, dažas idejas, kas palīdzēs!

            Vai izvēlēties abus gredzenus no viena un tā paša dārgmetāla?

            Daudzi cilvēki ir pārliecināti, ka saderināšanās un laulību gredzenam ir jābūt izgatavotam no viena un tā paša dārgmetāla. Šo domu ir jāapsver jo sevišķi tad, ja sākotnēji esat plānojis dāvināt sudraba saderināšanās gredzenu.

            Tomēr, protams, mūsdienās ikviens var jaukt metālus pēc sirds patikas, un tas var piešķirt gredzenu komplektam modernu izskatu. Piemēram, visizplatītākais metālu sajaukums abiem šiem gredzeniem ir baltais zelts + dzeltenais zelts.

            Vienāda stila laulību un saderināšanās gredzeni

            Pieņemts, ka vienādas stilistikas laulību un saderināšanās gredzeni kopā veidos pārdomātu tēlu. Piemēram, ja izvēlaties klasisku saderināšanās gredzenu, tad vēlams arī laulības gredzenu izvēlēties tādā pašā noskaņā.

            Tāpat vērts apdomāt gredzenu platumus. Ieteicams, lai tie būtu apmēram viena platuma. Viens smalkāks, bet otrs ārkārtīgi biezs gredzens nespēj radīt sabalansētu izskatu.

            Izvēlieties saderināšanās un laulību gredzenu komplektu

            Tieši šo abu gredzenu komplekti ir pēdējā laika karstākā aktualitāte. Turklāt līgavai ir ārkārtīgi patīkami, ja vīrietis jau laicīgi padomā par to, vai sievai būs ērti nēsāt abus gredzenus uz vienas rokas. Jā, saderināšanās un laulību gredzenu komplekts paredzēts ne vien vizuālai saskaņotībai, bet gan arī ērtai un praktiskai nēsāšanai kopā.

            Izvēloties saderināšanās un laulību gredzenu komplektu, tomēr vērts pievērst uzmanību tam, lai abi gredzeni būtu ‘’pašpietiekami’’ katrs par sevi. Respektīvi, lai laulības gredzens izskatītos labi arī bez saderināšanās gredzena.

            Tas tādēļ, ka sievietes ar laiku mēdz saprast, ka ikdienas tēlam un gaitām labāk piestāv tikai viens — laulības gredzens. Protams, arī komplekti parasti garantē ikdienas nēsāšanas izturību, tomēr tas jau ir individuālas gaumes jautājums.

            Kā kopt saderināšanās gredzenu, lai tas kalpo vēl ilgi?

            Varētu šķist, ka laulības gredzens jau no paša sākuma ir paredzēts ilgai kalpošanai, tādēļ visa uzmanība jāpievērš tieši tā saglabāšanai. Tomēr, sakarā ar saderināšanās gredzeniem, nereti aizmirstam, ka svarīga arī pēctecība. Respektīvi, rotas ļoti bieži tiek atstātas mantojumā nakošajām paaudzei, lai gan sākotnēji tas var arī nebūt plānots.

            Galu galā, katrs vēlas nodot mīlestības apliecinājumu no paaudzes paaudzē. Bet kā saglabāt šo mīlestības apliecinājumu perfektā izskatā un funkcionalitātē? Ņem vērā svarīgākos principus saderināšanās gredzena kopšanā:

            • Glabājiet saderināšanās gredzenu tam piemērotā vietā, kur nevar viegli iekļūt mitrums vai putekļi;

            • Nenēsājiet saderināšanās gredzenu, veicot uzkopšanas un fiziskus darbus, kas paredz ķimikāliju lietošanu;

            • Veiciet regulāru gredzena tīrīšanu mājas apstākļos vai pie juveliera;

            • Pievērsiet uzmanību ikdienas darbībām — nenēsājiet gredzenu pirtī, saunā, solārijā vai dodoties gulēt!

            Alternatīvas saderināšanās gredzeniem

            Saderināšanās gredzens ar briljantiem mūžīgi mūžos paliks klasiskā bildinājuma metode. Lai gan dimantu spīdums sajūsmina lielāko daļu saņēmēju, tas var nebūts piemērots visām. Tieši tādēļ jums var noderēt dažas idejas un alternatīvas, kā svinēt bildinājumu bez saderināšanās gredzena.

            Kaklarota kā alternatīva saderināšanās gredzenam

            Viena no populārākajām alternatīvām saderināšanās gredzenam ir kaklarota. Turklāt visai bieži šīs kaklarotas pašas satur gredzenu. Respektīvi, ne visiem patīk nēsāt gredzenus (pat, ja tas ir saderināšanās gredzens), tādēļ klasiku simbolisko nozīmi var piešķirt ķēdītē iekārts gredzens. Lielākais pluss tajā, ka nav jālauž galva par līgavas gredzena izmēru.

            Tetovējums abiem

            Saderināšanās gredzena iegāde ir pastāvīgs mīlestības un apņemšanās simbols, līdzīgi kā laulības gredzeni. Tomēr nekas nav pastāvīgāks par tetovējumu, kas ir lieliska alternatīva tiem, kam nepatīk valkāt rotaslietas. Turklāt papildu pluss tetovējumam ir tajā, ka to var uztaisīt abi, savukārt saderināšanās gredzenu parasti valkā tikai sieviete.

            Metāla rokassprādzes ar gravējumu

            Daudzi pāri izvēlas svinēt savu savienību ar atbilstošu metālu rokassprādžu komplektu. Kādēļ metāla un kādēļ rokassprādžu? Jau atkal, tā iemesla dēļ, lai simbolisko rotu var nēsāt kā sieviete, tā vīrietis. Visbiežāk pāris izvēlas arī veikt gravējumu iekš rokassprādzes.

            Metāla rokassprādžu skaistums ir daudzpusībā un spējā pielāgoties, kas padara tās par vienkāršu un jēgpilnu izvēli pāriem, kuri vēlas pievienot bildinājuma simbolam kādu personisku pieskārienu.

            Jauns mākslas darbs jūsu mājām

            Neviens nav teicis, ka jūsu saderināšanās simbolam ir jābūt tikai gredzenam vai rotaslietai kā tādai. Māksla ir vēl viens izteiksmīgs veids, kā pāriem izrādīt mīlestību vienam pret otru un būt ļoti radošiem tajā, ko viņi vēlas.

            Veiciet ziedojumu

            Ja jūsu mūža mīlestībai ir liela sirds un viņa labprātāk redzētu, ka jūsu saderināšanās gredzenam paredzētie eiro tiek novirzīti kādam labam mērķim, dariet to! Saderināšanās mērķis arī ir tajā — darīt to, kas iepriecinās otru, vienlaikus apliecinot savu mīlestību.

            Turklāt, ne vienmēr ziedojumam jāizpaužas naudas izteiksmē. Jūs varat arī kopīgi ziedot laiku, piedāvājot savu palīdzību kādai labdarības organizācijai.

            FAQ

            Kāda atšķirība starp saderināšanās un laulības gredzeniem?

            Laulības gredzenu apmaiņa notiek kāzu dienā, un laulības gredzenu nēsā gan sieviete, gan vīrietis. Savukārt saderināšanās gredzenu pieņemts dāvināt sievietei, tādējādi izsakot priekšlikumu laulāties. To sauc par bildinājumu. Tradicionāli pieņemts, ka saderināšanās gredzens ir ekstravagantāks par laulību gredzenu.

            Kādu saderināšanās gredzenu izvēlēties?

            Nav vienas pareizās atbildes. Saderināšanās gredzena izvēle jāveic, lielā mērā balstoties uz topošās līgavas gaumi. Saderināšanās gredzenus var izvēlēties pēc to veida jeb stila, pēc izgatavošanas materiāla un iestrādātā dārgakmeņa/-u veida.

            Cik daudz jātērē saderināšanās gredzena iegādei?

            Saderināšanās gredzens ir unikāla dāvana, kas tiek pasniegta reizi mūžā, tādēļ tas ir īpašs gadījums kā saņēmējam, tā dāvinātājam. Saderināšanās gredzenam var tērēt vienu, divas algas vai vienu ceturto daļu no tās. Tam nav nozīmes, jo saderināšanās gredzeniem nav noteikts viens perfektais budžets. Saderināšanās gredzena cena ir atkarīga no saņēmēja vēlmēm un tādām gredzena īpašībām kā izvēlētais dārgmetāls un dārgakmens.